Высшие учебные заведения в городе Тернополь

ТДМУ – вищий навчальний медичний заклад, що підтримує лідерство в медичній освіті та науці, динамічно розвивається і прагне стати престижним та потужним навчальним науково-дослідним центром підготовки високоосвічених фахівців, конкурентоспроможних на вітчизняному і міжнародному ринку праці, визнаних міжнародними професійними та науковими спільнотами, впевнених у затребуваності своїх професійних знань з боку сучасного суспільства.

Тернопольский национальный педагогический университет им. В. Гнатюка
Нещодавно Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка відзначив 395-річчя від дня створення та 75-річчя відродження українського педагогічного навчального закладу в мальовничому містечку на Тернопіллі – Кременці. Це один із найстаріших вищих навчальних закладів у західному регіоні України, який сьогодні є престижним освітнім і культурним закладом, науково-методичним центром педагогічної освіти та науки галицького краю. За результатами консолідованого рейтингу вищих навчальних закладів освіти України 2015-го року університет посів друге місце серед педагогічних ВНЗ, нагороджений дипломами лауреата Міжнародного Академічного Рейтингу популярності та якості "Золота Фортуна".

Тернопольский национальный технический университет им. И. Пулюя

Государственный вуз, IV уровень аккредитации.
Історія університету нерозривно пов’язана з історією Тернополя. З 60-х років минулого століття розвиток міста відбувався за рахунок будівництва значної кількості промислових підприємств, у т.ч. промислових гігантів — Тернопільського комбайнового заводу, ВО «Ватра» (на базі заводу «Електроарматура»), пізніше – заводів «Сатурн» і «Оріон». Вони й десятки менших підприємств потребували кваліфікованих інженерних кадрів. Найближчим технічним вишем була Львівська політехніка. Саме на базі Львівського політехнічного інституту 11 листопада 1960 року для забезпечення цієї потреби було організовано Тернопільський загальнотехнічний факультет з вечірньою та заочною формами навчання. Це дозволило досвідченим практикам без відриву від виробництва здобувати вищу освіту, а Тернополю поступово перетворюватись у студентське місто.

Тернопольский национальный экономический университет

Тернопольский национальный экономический университет

Государственный вуз, IV уровень аккредитации.
Тернопільський національний економічний університет – це елітний та сучасний освітній заклад, де панує академічний дух, наука, думка і воля – альфа і омега формування особистості. Університет стрімко розвивається, адже мистецтво жити – це жити з перспективою. Навчаючись у дусі конкуренції, випускники вищого навчального закладу стають лідерами та фахівцями високого ґатунку.

Тернопольский институт социальных и информационных технологий
Українсько-польський вищий навчальний заклад - Тернопільський інститут соціальних та інформаційних технологій (ТІСІТ) створений 7 грудня 2001 року на перших, установчих зборах засновників. Ініціаторами створення інституту були ряд українських та польських вчених, в тому числі ректор – Бакушевич Ярослав Михайлович, директор «Бізнес-інкубатора Тернопільщини», проректор – Бакушевич Іванна Всеволодівна, ректор Жешівської вищої школи бізнесу - Кшиштоф Кашуба, проф. Андрушків Богдан Миколайович та інші юридичні та фізичні особи.

Тернопольский коммерческий институт

Частный вуз, III уровень аккредитации.
У 2005 р. обласною організацією профспілки працівників освіти і Асоціацією профспілкових організацій студентів Тернопільщини Тернопільський комерційний інститут визнано переможцем номінації «Храм науки» серед приватних вищих навчальних закладів III — IV рівня акредитації.